Awans Zielińskiego i Nysa do ćwierćfinału debla w Madrycie

Awans Zielińskiego i Nysa do ćwierćfinału debla w MadryciePAP
Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej tenisowego turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. W 2. rundzie pokonali duet brytyjsko-holenderski Lloyd Glasspool, Jean-Julien Rojer 6:3, 7:6(4).

Mecz trwał godzinę i 17 minut. W drugim secie Polak i Monakijczyk, rozstawieni w stolicy Hiszpanii z numerem siedem, przegrywali już 0:3 i 1:4, ale zdołali doprowadzić do stanu 4:4.

Ostatecznie o losach tej partii rozstrzygnął tie-break. W nim Zieliński i Nys prowadzili już 6-1, jednak zakończyli spotkanie dopiero przy czwartej piłce meczowej.

Ich rywalami w ćwierćfinale będą Hiszpan Marcel Granollers i Argentyńczyk Horacio Zeballos. Rozstawieni z "dwójką" tenisiści wygrali po bardzo zaciętej rywalizacji z belgijskim deblem Sander Gille, Joran Vliegen 6:7(3), 7:5, 12-10.