Jasmine Paolini pokonuje Caroline Garcię w dwóch setach i awansuje do 1/8 finału w Madrycie

Jasmine Paolini
Jasmine Paolini Profimedia
Toskanka nadspodziewanie łatwo rozprawiła się z francuską przeciwniczką w drugim meczu w Madrycie.

Jasmine Paolini (13. WTA) zakwalifikowała się do 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Tenisistka z Toskanii pokonała Francuzkę Caroline Garcię wynikiem 6:3 6:2 w nieco ponad godzinę od wyjścia na kort.

W pierwszym secie Paolini dobrze wykorzystała szansę na przełamanie w szóstym gemie, osiągając prowadzenie 4:2 i kończąc seta 6:3. Druga część była bardziej skomplikowana. Włoszka natychmiast przełamała swoją przeciwniczkę, ale musiała cierpieć z powodu odpowiedzi Francuzki w następnym gemie. Jednak dzięki przełamaniu w piątym i siódmym gemie, toskańska zawodniczka postawiła na swoim i zamknęła drugiego seta 6:2.

Kolejną przeciwniczką Włoszki będzie niesamowita 16-letnia Rosjanka Mirra Andriejewa, która dziś wygrała 7:5, 6:1 z Marketą Vondrousovą.