Tenis Flash: Linette w półfinale w Rouen, 10. zwycięstwo Igi Świątek w Stuttgarcie

Tenis Flash: Czas na ćwierćfinały, wystąpią Świątek i Linette
Tenis Flash: Czas na ćwierćfinały, wystąpią Świątek i LinetteAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:33 Dzień w Barcelonie dobiegł końca, a Dusan Lajovic (26) z trudem wywalczył awans do finałowej czwórki. Serb pokonał Francuza Arthura Filsa (19) 6-4, 3-6, 6-2.

W międzyczasie Marta Kostyuk (21) sprawiła wielką niespodziankę w Stuttgarcie, wygrywając 3-6, 6-4, 7-6(6) z trzecią rozstawioną Coco Gauff (20) i awansując do półfinału.

21:18 Przechodzimy do Rouen, gdzie trzecia rozstawiona Anhelina Kalinina (27) pokonała Mirrę Andreevą (16) w setach 6-4, 7-5 i awansowała do półfinału, w którym zmierzy się z Magdą Linette (32).

20:05 Stefanos Tsitsipas (25 l.) przełamał seta i uratował dwa punkty meczowe w drodze do ekscytującego zwycięstwa 4-6, 6-3, 7-6(8) w ćwierćfinale nad Facundo Diaz Acostą (23 l.) w Barcelonie. Dla Greka jest to już dziewiąta wygrana z rzędu.

19:36 Iga Świątek (22) musiała się napracować, ale Polka pokonała Emmę Raducanu (21), triumfując 7-6(2), 6-3 w nieco ponad dwie godziny. Polka zmierzy się z Eleną Rybakiną (24) w jutrzejszym półfinale w Monachium.

Więcej tutaj.

17:24 Magda Linette (60. WTA) awansowała do półfinału turnieju w Rouen! Poznanianka pokonała po długim i wyczerpującym pojedynku Arantxę Rus (53. WTA) 7:6(9), 6:1.

17:08 Casper Ruud (6. ATP) dołączył do grona półfinalistów po zwycięstwie 6:4, 6:3 z Matteo Arnaldim (40. ATP). Norweg potwierdza swoją dobrą dyspozycję na kortach ziemnych i w 1/2 finału zagra z Tomasem Martinem Etcheverrym. Oto skrót spotkania:

Skrót meczu Ruud - Arnaldi
Flashscore

17:06 Duża niespodzianka w Stuttgarcie! Aryna Sabalenka (2. WTA) odpadła z rywalizacji w starciu z Marketą Vondrousovą (8. WTA). Białorusinka przegrała w ćwierćfinale 6:3, 3:6, 5:7. Czeszka czeka za to na swoją półfinałową przeciwniczkę.

15:49 Swojego półfinałowego przeciwnika w onachium poznał Taylor Fritz. Będzie nim Cristian Garin (106. ATP) niespodziewanie rozprawił się w dwóch setach z Alexandrem Zverevem (5. ATP) 6:4, 6:4, przez co Niemiec na swojej ziemi odpada w ćwierćfinale.

15:46 Mamy już pierwszego półfinalistkę w Barcelonie. Tomas Martin Etcheverry (30. ATP) pokonał po dwóch tie breakach 7:6(4), 7:6(1) Camerona Norriego. Teraz Argentyńczyk czeka na swojego rywala w 1/2 finału.

14:59 Jelena Rybakina (4. WTA) zameldowała się już w półfinale turnieju w Stuttgarcie, a to oznacza, że Kazaszka może być w 1/2 finału rywalką Igi Świątek, która dzisiaj popołudniu zagra z Emmą Raducanu. Rybakina po dwóch godzinach i 10 minutach wyszła zwycięsko ze starcia z Jasmine Paolini (14. WTA), z którą wygrała 6:3, 5:7, 6:3.

14:05 Mamy pierwsze ważniejsze rozstrzygnięcie. Taylor Fritz (15. ATP) w trzech setach pokonał Jacka Drapera (46. ATP) w ćwierćfinale imprezy w Monachium. Amerykanin po dwóch godzinach i 16 minutach wygrał 4:6, 6:3, 7:6(1).

10:22 To dzisiaj poznamy półfinalistów w kilku istotnych turniejach w kobiecym i męskim cyklu. Na etapie 1/4 będziemy grać bowiem w Barcelonie, Monachium, Stuttgarcie, Bukareszcie i Rouen. W Porsche Tenis Grand Prix na korcie zobaczymy Igę Świątek (1. WTA), która zagra z Emmą Raducanu (303. WTA). Magda Linette (60. WTA) powalczy za to w hali w Rouen z Arantxą Rus (53. WTA). Oczywiście o wynikach tych oraz pozostałych meczów będziemy informować w naszym Flashu!