Tenis Flash: Gramy dalej w Madrycie, Hurkacz zwycięża i poznał przeciwnika

Tenis Flash: Gramy dalej w Madrycie, Hurkacz zagra o czwartą rundę
Tenis Flash: Gramy dalej w Madrycie, Hurkacz zagra o czwartą rundęAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:43 Zapachniało przez chwilę sensacją! Aryna Sabalenka (2. WTA) najpierw – zgodnie z planem – wygrała gładko 6:1 pierwszego seta z Amerykanką Robin Montgomery (183. WTA), by później pozwolić rywalce się dojść. 19-latka w tie-breaku ukradła drugiego seta i dzielnie walczyła w trzecim, przegrywając dopiero po 152 minutach 1:6, 7:6(5), 4:6. Białoruska faworytka ma teraz przed sobą kolejne amerykańskie wyzwanie. W 1/8 finału czeka Danielle Collins (15. WTA), która nikogo i niczego obecnie się nie boi w swoim pożegnalnym sezonie. Dziś odprawiła Jaqueline Cristian 3:6, 6:4, 6:1. Szykuje się wielki pojedynek!

21:37 Jeden Amerykanin wyeliminował w niedzielę Argentyńczyka, więc drugi Argentyńczyk odpłacił tym samym. Powiedzmy, że są kwita. Francisco Cerundolo (22. ATP) poradził sobie z Tommym Paulem (16. ATP) w bitwie trwającej długie 2,5 godziny. Pierwszego seta Amerykanin wygrał w tie-breaku, później nie mogąc już dotrzymać kroku Cerundolo. Wynik 6:7(7), 6:4, 6:2 zapewnił Latynosowi mecz z lepszym z pary Shapovalov-Zverev w 1/8 finału.

18:36 Caroline Garcia (24. WTA) kończy udział w Madrycie porażką 3:6, 2:6 z rozpędzającą się Jasmine Paolini (13. WTA). Czołowa tenisistka z Toskanii przeważała w pojedynku i na pojedyncze przełamanie Francuzki odpowiedziała nieoddaniem jej choćby gema do końca meczu.

17:56 Hubert Hurkacz poznał rywala w walce o ćwierćfinał w Madrycie. Polak zmierzy się z Taylorem Fritzem (13. ATP). Amerykanin rozegrał bardzo jednostronny pojedynek z Sebastianem Baezem (19. ATP) i był bliski pokonania rywala w zaledwie godzinę. Skończyło się na 6:2, 6:3 w 65 minut.

17:44 Mirra Andriejewa (43. WTA) nie bierze jeńców w Madrycie, notując tu kolejny świetny występ. W niedzielę wystarczyły jej dwa sety, by odesłać do domu Marketę Vondrousovą (7. WTA). Rosyjska nastolatka wygrała 7:5, 6:1.

17:23 Obyło się bez sensacji, Carlos Alcaraz (3. ATP) rozprawił się z Thiago Seybothem Wildem (63. ATP) całkiem sprawnie. Brazylijczyk szedł równo do stanu 3:3 w pierwszym secie, po czym dwa przełamania skończyły partię. W drugiej Hiszpan przedłużył serię gemów wygranych z rzędu do ośmiu, ale nie wyserwował sobie upragnionego 6:0, Wild przełamał i odrobił łącznie dwa gemy. Zwycięstwo 6:3, 6:2 zajęło Carlitosowi godzinę i kwadrans.

Skrót meczu Alcaraz-Seyboth Wild
Flashscore

16:29 To nie był łatwy mecz - szybkość, precyzja i decyzje Daniela Altmaiera (61. ATP) zawiesiły bardzo wysoko poprzeczkę dla Huberta Hurkacza (9. ATP), który miał gorsze chwile. W najważniejszych momentach pozostał jednak niezawodny i nie oddał seta, wygrywając 6:4, 7:6(2). Tekstowe podsumowanie meczu prezentujemy tutaj, wkrótce skrót poniżej.

Skrót meczu Hurkacz-Altmaier
Flashscore

15:30 Andriej Rublow (8. ATP) w tie-breaku pierwszego seta przegrywał już 0-5, a mimo wszystko wygrał. W drugiej partii nie pozwolił już Alejandro Davidovichowi Fokinie na przewagę, zwyciężając 7:6(10), 6:4.

13:26 Holger Rune (12. ATP) już poza rozgrywkami w Madrycie. Młody talent z Danii musiał uznać wyższość starszego talentu z Holandii. Tallon Griekspoor (25. ATP) za czwartym razem przełamał Rune w pierwszym secie, od razu na wagę 6:4. W drugiej partii sam stracił podanie na starcie i umożliwił powrót Duńczykowi, ale odpłacił dokładnie tym samym, przewagę uzyskując na początku trzeciej części i utrzymując aż do wyniku 6:4, 3:6, 6:3.

12:53 Mamy również pierwsze madryckie rozstrzygnięcia niedzieli w rozgrywkach ATP. Jan-Lennard Struff (24. ATP) poradził sobie z Ugo Humbertem (14. ATP) 7:5, 6:4 i będzie wyczekiwał na mecz Alcaraza, z którym może zagrać o ćwierćfinał.

12:45 Jelena Rybakina (4. WTA) z awansem do czwartej rundy turnieju w Madrycie. Kazaszka bez problemów pokonała Mayar Sherfi (72. WTA) 6:1, 6:4 i w kolejnym etapie rywalizacji zmierzy się z Sarą Bejlek (136. WTA). Bejlek ograła starszą tylko o rok, a już bardzo znaną Ashlyn Krueger (70. WTA) ze sporą łatwością.

11:28 Niestety, Kamil Majchrzak (359. ATP) nie zagra w drugim z rzędu azjatyckim challengerze. W dzisiejszym pierwszym meczu kwalifikacyjnym do rozgrywek w Kantonie Polak nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z Jie Cui (443. ATP). Chińczyk, posiadacz dzikiej karty, poradził sobie z Majchrzakiem 6:2, 6:3 i odciął mu drogę do głównej drabinki.

8:16 Już o 11 na madryckich kortach kolejne zawodniczki i zawodnicy będą walczyć o awanse do następnych rund turnieju. Nas najbardziej będzie interesował pojedynek, który zacznie się o godzinie 14 - to wtedy na kort wyjdą Hubert Hurkacz (9. ATP) i Daniel Altmaier (61. ATP), by powalczyć o awans do czwartej rundy. W kobiecym turnieju w akcji zobaczymy dziś za to największe rywalki Igi Świątek (1. WTA) - Arynę Sabalenkę (2. WTA) i Jelenę Rybakinę (4. WTA).