Bruins pokonali Hurricanes w meczu na szczycie NHL

Bruins pokonali Hurricanes w meczu na szczycie NHLProfimedia
David Pasrnak strzelił dwa gole w regulaminowym czasie, przekraczając barierę 50 bramek, zanim Charlie Coyle i Jake DeBrusk wykorzystali swoje rzuty karne, pomagając Boston Bruins pokonać Carolina Hurricanes 4:3 w niedzielne popołudnie w Raleigh w Północnej Karolinie.

Boston odniósł siódme zwycięstwo z rzędu, po tym jak Carolina strzeliła dwa gole w trzeciej tercji, co spowodowało dogrywkę w pojedynku dwóch najlepszych drużyn NHL.

Jakub Lauko strzelił gola, Charlie McAvoy zanotował dwie asysty, a Jeremy Swayman obronił 34 uderzenia dla Bruins, którzy wyrównali swój rekord pod względem zwycięstw w jednym sezonie.

Jack Drury, Brady Skjei i Sebastian Aho strzelili bramki, a Brett Pesce miał dwie asysty dla Hurricanes, którzy przegrali dwa z ostatnich trzech meczów. Frederik Andersen obronił 35 strzałów, w tym 10 w trzeciej tercji i pięć w dogrywce.

Avalanche - Coyotes 4:3 (rzuty karne)

Walerij Niczuszkin strzelił jedynego gola w serii rzutów karnych w siedmiu rundach, a także strzelił gola w regulaminowym czasie, gdy Avalanche pokonali Coyotes w Tempe w Arizonie.

Mikko Rantanen miał bramkę i asystę, Bowen Byram również strzelił gola, a Alexandar Georgiev obronił 27 strzałów w dogrywce i siedem kolejnych w rzutach karnych dla Avalanche.

Clayton Keller miał cel, aby przedłużyć swoją passę punktową do 12 spotkań, Matias Maccelli i Christian Fischer również zdobyli gole, a Connor Ingram obronił 29 uderzeń i sześć rzutów karnych dla Coyotes.

Kings - Blues 7:6

Viktor Arvidsson strzelił dwa gole i miał asystę, a gospodarze z  Los Angeles ustanowili swój rekord pod względem najdłuższej passy meczów z punktami, pokonując Blues.

Kings osiągnęli bilans 10-0-2 w ostatnich 12 meczach, pobijając najdłuższą passę zdobytą po raz pierwszy w 1974 r., a wyrównaną w 2011 i 2013 roku. Adrian Kempe także strzelił dwa gole, Trevor Moore miał gola i asystę, Philip Danault zaliczył trzy asysty, a Pheonix Copley obronił 16 uderzeń dla Kings.

Jordan Kyrou strzelił dwa gole, a Justin Faulk i Pavel Buchnevich mieli po jednym golu i asyście dla Blues, którzy wygrali 6:3 z Anaheim Ducks w sobotni wieczór. Joel Hofer wpuścił pięć bramek po 17 strzałach, zanim został zastąpiony przez Jordana Binningtona, który zakończył mecz z 12 interwencjami dla St. Louis.

Maple Leafs - Predators 3:2

John Tavares strzelił dwa gole i asystował w swoim czwartym meczu z ostatnich sześciu, gdy zdobywał więcej niż jeden punkt, a Toronto pokonało gospodarzy z Nashville i zakończyło serię wyjazdową bilansem 3-2-0.

Alexander Kerfoot również strzelił gola, Auston Matthews miał dwie asysty, a Mitchell Marner dodał jedną, przedłużając swoją passę punktową do 10 meczów. Bramkarz Leafs, Joseph Woll, zanotował 23 interwencje w swoim czwartym starcie w sezonie i pierwszym od odwołania z AHL, podczas gdy Ilya Samsonov jest nieobecny z powodu narodzin dziecka.

Tyson Barrie miał gola i asystę, a Cody Glass również strzelił gola dla Nashville. Kevin Lankinen obronił 31 uderzeń. Predators stracili także gwiazdę Matta Duchene'a z powodu kontuzji ręki na początku drugiej tercji.

Canucks - Blackhawks 4:2

Elias Pettersson strzelił dwie bramki w trzeciej tercji, goście z Vancouver zaliczyli powrót w meczu z kiepskim Chicago.

Brock Boeser zdobył jednego gola i jedną asystę, a Phillip Di Giuseppe również strzelił gola dla Canucks, którzy wygrali trzy mecze z rzędu i 10 z ostatnich 12. Andrei Kuzmenko i Ethan Bear zanotowali po dwie asysty, a bramkarz Collin Delia 29 razy obronił strzały rywali, w tym 16 w trzeciej tercji.

Connor Murphy i Lukas Reichel strzelili po jednym golu dla Blackhawks, którzy przegrali pięć meczów z rzędu i wygrali tylko trzy z ostatnich 15 (3-11-1). Bramkarz Petr Mrazek zatrzymał 27 strzałów.