Asseco Resovia Rzeszów nie dała żadnych szans PSG Stali Nysa

Asseco Resovia Rzeszów potwierdza znakomitą formę w play-off
Asseco Resovia Rzeszów potwierdza znakomitą formę w play-offGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Asseco Resovia Rzeszów ponownie bez żadnych problemów pokonała PSG Stal Nysa w trzech setach. Najlepsza drużyna fazy zasadniczej PlusLigi jest już o krok od awansu do półfinału.

Resovia od samego początku chciała dać do zrozumienia swoim rywalom, że są w znakomitej formie. Zaczęło się od prowadzenia gospodarzy 4:1, a od stanu 7:4 zdobyli aż sześć punktów z rzędu i było już 13:4.

Rzeszowianie sukcesywnie powiększali przewagę i w pewnym momencie osiągnęła ona 13 punktów (20:7). Ostatecznie set zakończył się rezultatem 25:12.

Druga partia wyglądała już zupełnie inaczej, bo przez większość to goście byli na prowadzeniu. Stal miała wynik 20:17, a następnie 23:21, ale ostatecznie przegrała 23:25.

Trzecia odsłona była toczona pod dyktando Resovii, która co jakiś czas uciekała na kilka punktów, ale Stal starała się wracać do rywalizacji. Końcówka jedna znowu należała do gospodarzy. Od stanu 21:20 już tylko goście zdobywali punkty i zakończyli seta wygraną 25:21.

Asseco Resovia Rzeszów jest już tylko jedno zwycięstwo od awansu do półfinału PlusLigi. Teraz rywalizacja przeniesie się na teren przeciwnika. Trzecie spotkanie rywalizacji odbędzie się 14 kwietnia. Być może już wtedy rzeszowianie zapewnią sobie awans.