Moussa Diaby prowadzi Aston Villę do przekonującego zwycięstwa nad Wolves

Diaby na bramce, Villa pokonała słabo spisujące się Wolves
Diaby na bramce, Villa pokonała słabo spisujące się WolvesAFP
Aston Villa odniosła cenne zwycięstwo 2:0 nad Wolverhampton Wanderers, co jest ich pierwszą domową wygraną w derbach West Midlands w Premier League od grudnia 2003 roku.

Douglas Luiz trafił do siatki w dziewiątej minucie spotkania, ale jego gol został wykluczony, ponieważ Ollie Watkins był na spalonym przed oddaniem strzału, który doprowadził do odbicia piłki przez Brazylijczyka. Wolves pokazali swoje pazury chwilę wcześniej i kontynuowali to nieuznanym golu, a Tommy Doyle nadawał grze rytm.

Sprawdź komplet statystyk meczu Aston Villa-Wolves

Mimo to Rayan Aït-Nouri nie zdołał przedłużyć swojej passy bramkowej, mimo że miał miejsce w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu Santiago Bueno, uderzając zbyt blisko Emiliano Martíneza.

Z kolei Watkins wszedł w mecz z większą liczbą bramek w Premier League niż cały wyjściowy skład i ławka Gary'ego O'Neila razem wzięte, ale posłał swój kolejny strzał w boczną siatkę po zagraniu Youriego Tielemansa. To wciąż był zachęcający znak dla Villi, ponieważ przejęli większą kontrolę, a Pau Torres sprawdził José Sá w bramce, uderzając głową po dośrodkowaniu Leona Baileya.

Jamajczyk zagrał następnie kolejną piłkę, która odbiła się od Doyle'a i trafiła do Moussy Diaby'ego, a skrzydłowy oddał genialne uderzenie poza zasięgiem bramkarza. Watkins nie wrócił już po przerwie, ale nadal gospodarze wykazywali pozytywne nastawienie. Bailey znalazł się na obiecującej pozycji, tyle że jego strzał okazał się niecelny.

The Villans mieli również stracha na krótko przed upływem godziny, kiedy Pablo Sarabia pozbył się Àlexa Moreno w przed bramką i dośrodkował piłkę w kierunku Mario Leminy, choć Ezri Konsa dobrze się spisał, upewniając się, że piłka bezpiecznie wyląduje w rękach Martíneza.

Po przerwie reprezentacyjnej Konsa cieszył się kolejną chwilą, gdy przerzucił piłkę jednocześnie nad Sá i tuż przy słupku, zdobywając swojego pierwszego gola od grudnia 2021 roku. Do końca meczu to gospodarze z Birmingham byli bliżej podwyższenia wyniku niż straty bramki. Wilki poniosły trzecią porażkę w ostatnich czterech meczach we wszystkich rozgrywkach, choć wciąż zajmują 10. miejsce.