Trzeci mecz Niemiec bez wygranej, gospodarze Euro 2024 tym razem ulegli Austrii

Austria zdeklasowała swoich sąsiadów
Austria zdeklasowała swoich sąsiadów Reuters
Austria odniosła dziewiąte zwycięstwo w ostatnich 12 meczach, wygrywając 2:0 z gospodarzami nadchodzącego Euro 2024 na Ernst-Happel-Stadion.

Po potwierdzeniu swojego udziału w finałach Euro w przyszłym roku, Austria wtorkowy mecz towarzyski w Wiedniufriendly zaczęła z przytupem. Kevin Trapp w bramce odmówił gola Christophowi Baumgartnerowi w ciągu zaledwie dwóch minut gry.

Z drugiej strony, najstarsza niemiecka jedenastka w ciągu ostatnich 23 lat z trudem dochodziła do sytuacji groźnych dla austriackiego bramkarza Alexandra Schlagera. Otwierający kwadrans był bardzo jednostronny. Gospodarze ponownie zagrozili bramce Trappa w 16. minucie, gdy Michael Gregoritsch obronił strzał w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Eintrachtu Frankfurt.

Niemiecki bramkarz nie był w stanie zrobić nic, by powstrzymać Austrię przed zasłużonym objęciem prowadzenia na krótko przed upływem półgodziny, gdy Marcel Sabitzer trafił do bramki przy bliższym słupku, po kontrataku.

Wyraźnie niezadowolony z bezzębności ataku w pierwszej połowie, selekcjner Niemiec Julian Nagelsmann zastąpił nieskutecznego Niclasa Fullkruga weteranem Thomasem Mullerem. Plan gry gości nie powiódł się jednak w Wiedniu. Tuż po wznowieniu gry Leroy Sane otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie po starciu z Phillippem Mwene, dając Austrii więcej miejsca na boisku.

Gregoritsch nie wykorzystał szansy na podwojenie prowadzenia Austrii w 64. minucie, gdy został powstrzymany przez genialną paradę bramkarza, ale wkrótce potem jego znakomite zagranie piątką pozwoliło Baumgartnerowi na spokojne przerzucenie piłki nad nacierającym Trappem.

Austria zakończyła mecz zwycięstwem. Nie tylko Niemcy przegrali oba mecze z Austriakami w ostatniej dekadzie, ale są teraz bez zwycięstwa w trzech meczach, choć wszystkie z nich były meczami towarzyskimi. Od przejęcia kadry przed Nagelsmanna Niemcy wygrali tylko pierwszy mecz, z USA.