West Ham pokonał Freiburg w meczu na szczycie, znów czyste konto Fabiańskiego

Edson Álvarez zdobył drugą bramkę dla West Hamu w Londynie
Edson Álvarez zdobył drugą bramkę dla West Hamu w LondynieAFP
West Ham pokonał Freiburg 2:0 w czwartek na London Stadium. Tym samym Młoty zdominowały tabelę grupy A Ligi Europy i mają bezpośredni awans do 1/8 finału. Anglicy wygrali dzięki bramkom Mohammeda Kudusa i Edsona Álvareza, wszystkie strzały wybronił Łukasz Fabiański.

Niedawni zdobywcy Ligi Konferencji z West Hamu tym razem osiągnęli 15 punktów w rozgrywkach grupowych Ligi Europy i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A, trzy punkty przed Freiburgiem. Niemiecka drużyna przegrała w czwartek w Londynie i przejdzie do play-offów, gdzie zmierzy się z drużyną z trzeciego miejsca Ligi Mistrzów.

Zobacz komplet statystyk meczu West Ham-Freiburg

West Ham potrzebował 45 imponujących minut, aby odnieść zwycięstwo, które zapewniło im awans do 1/8 finału rozgrywek. Lucas Paquetá trafił w słupek na samym początku, aby pokazać, że to będzie wieczór Młotów. Chwilę później Mohammed Kudus został obsłużony przez Edsona Álvareza i otworzył wynik.

Wyjściowe składy i noty za mecz WHU-Freiburg
Wyjściowe składy i noty za mecz WHU-FreiburgFlashscore

Tuż przed przerwą sam Edson Álvarez dostał piłkę od Jarroda Bowena i wszedł w pole karne, by wślizgiem minąć bramkarza i powiększyć swój dorobek. Freiburg stworzył kilka szans w drugiej połowie, ale wysiłki Łukasza Fabiańskiego w bramce były więcej niż wystarczające.

Czujny polski bramkarz wybronił wszystkie trzy celne strzały i zapracował na jedną z najwyższych not w swojej drużynie. Dla 38-latka było to trzecie z rzędu czyste konto w Lidze Europy. W sumie jego drużyna straciła tylko cztery gole w fazie grupowej.