Spalletti chce rozbudzić pasję Włochów do drużyny narodowej kluczowym meczem z Ukrainą

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Spalletti chce rozbudzić pasję Włochów do drużyny narodowej kluczowym meczem z Ukrainą
Luciano Spalletti na linii bocznej
Luciano Spalletti na linii bocznej
Reuters
Selekcjoner reprezentacji Włoch, Luciano Spalletti (64 l.), powiedział, że chce, aby Włosi zakochali się w swojej drużynie narodowej, gdy ta w poniedziałek rozegra kluczowy mecz kwalifikacyjny do Euro 2024 z Ukrainą.

Podczas gdy Anglia już zapewniła sobie miejsce na Euro 2024 jako zwycięzca grupy C, Włochy i Ukraina będą walczyć o drugie miejsce i ostatnie miejsce kwalifikacyjne.

Jeśli Włochy przegrają, zakończy to nadzieje obecnych mistrzów Europy na bezpośrednią kwalifikację do przyszłorocznych finałów w Niemczech i wyśle ich do play-offów, w których mogą trafić na Polskę.

"Chcemy skraść serca Włochów i to jest właściwy moment, aby to zrobić" - powiedział Spalletti na stronie internetowej włoskiej federacji w niedzielę.

Włochy mają lepsze wyniki w meczach z Ukrainą, pozostając niepokonanymi w poprzednich dziewięciu spotkaniach, z siedmioma zwycięstwami i dwoma remisami.

Poprzednie mecze reprezentacji Włoch z Ukrainą
Flashscore

"Mają zawodników, którzy są w dobrej formie w ligach, w których grają. Będziemy musieli zagrać zespołowo i dać z siebie wszystko" - powiedział.

"Ich umiejętność gry z kontrataku również może sprawić nam problemy. Musimy naciskać, utrzymywać formę i nie zostawiać luk, które mogą być trudne do pokrycia".

Menedżer Ukrainy Serhij Rebrow (49) powiedział, że jego drużyna jest dobrze przygotowana do starcia z Włochami na BayArena w Leverkusen.

"To inny mecz, przekazaliśmy drużynie wszystkie potrzebne informacje i spodziewamy się wypełnionego stadionu, który będzie wspierał naszych zawodników" - powiedział na konferencji prasowej.

Ostatnie wyniki reprezentacji Włoch
Flashscore

"To trudny moment i chcemy dać naszym ludziom pozytywne emocje, wiedząc, że drużyna narodowa może na swój sposób wspierać naszych żołnierzy".

"Widać motywację piłkarzy, gdy wchodzą na boisko z flagą Ukrainy".

Zapraszamy do śledzenia meczu na Flashscore.