Copa America 2024 zacznie się w Atlancie, a skończy finałem w Miami

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Copa America 2024 zacznie się w Atlancie, a skończy finałem w Miami
Argentyna wygrała Copa América
Argentyna wygrała Copa América
AFP
Miami i Atlanta w Stanach Zjednoczonych będą gospodarzami odpowiednio finału i meczu otwarcia Copa America 2024 - ogłosiła w poniedziałek Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL).

Finał Copa America (turniej zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych) zaplanowano na 14 lipca przyszłego roku na Hard Rock Stadium w Miami, który może pomieścić 65 tys. widzów. Impreza rozpocznie się 20 czerwca na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie, który może pomieścić 71 tys. widzów.

"Spodziewamy się stadionów pełnych pasji z całego kontynentu amerykańskiego podczas otwarcia i finału niezapomnianego Copa América" - powiedział Alejandro Domínguez, prezydent CONMEBOL i wiceprezydent FIFA.

Domínguez podkreślił wspaniałość stadionów i zaangażowanie Stanów Zjednoczonych: "W Atlancie piłka zacznie się toczyć i nie zatrzyma się przez miesiąc. To wspaniałe stadiony w cudownych miastach. Jesteśmy wdzięczni za cenną współpracę władz USA i naszych przyjaciół z CONCACAF".

Víctor Montagliani, prezydent Konfederacji Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (CONCACAF) i wiceprezydent FIFA, powiedział, że Atlanta i Miami "to dwa światowej klasy obiekty" i "znakomici gospodarze tych rozgrywek".

W przyszłorocznym Copa America weźmie udział 10 drużyn z Ameryki Południowej oraz sześć z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, w ramach porozumienia pomiędzy dwiema kontynentalnymi federacjami.