Bayer Leverkusen nie odpuszcza, wyprzedza Bayern po zwycięstwie nad Werderem

Piłkarze Bayeru Leverkusen świętują gola
Piłkarze Bayeru Leverkusen świętują golaAFP
Wybitny początek sezonu Bayeru Leverkusen trwa nadal. Podopieczni Xabiego Alonso powrócili na szczyt Bundesligi, pewnie pokonując bezradny Werder Brema. To już 13. zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach dla ekipy Die Werkself.

Dominująca drużyna Xabiego Alonso, z wyjątkiem Bayernu Monachium, zmiotła do tej pory każdego przeciwnika na swojej drodze. Nic dziwnego, że już na początku pojawiły się niepokojące sygnały dla Werderu Brema.

Victor Boniface umieścił piłkę w siatce w ciągu siedmiu minut, ale - ku uldze kibiców gospodarzy - jego strzał został wykluczony z powodu spalonego. Przyjezdni nie dali się jednak długo powstrzymywać, przełamując impas w ciągu zaledwie 120 sekund od tego uderzenia. Nieprzyjemny cross Jonasa Hofmanna został nieumyślnie skierowany do własnej siatki przez Oliviera Demana, całkowicie myląc bramkarza. Tak Leverkusen wyszło na prowadzenie.

Wyjściowe składy i noty za mecz Werder-Bayer
Wyjściowe składy i noty za mecz Werder-BayerFlashscore

Dominacja zarówno w posiadaniu piłki, jak i na własnej połowie nie przyniosła Die Werkself wielu szans przez większą część pierwszej połowy. Ich potencjał przed bramką nigdy nie może jednak być kwestionowany i na półmetku podwoili swoją przewagę. Podanie Piero Hincapie w 43. minucie zostało sprytnie odbite przez Boniface'a, a nadbiegający Jeremie Frimponmg strzelił do bramki po raz drugi tego popołudnia.

Przed podopiecznymi Ole Wernera stało teraz nie lada zadanie, jeśli chcieli cokolwiek wynieść z tego starcia i wydawało się, że Werder zmniejszył zaległości w doliczonym czasie gry za sprawą Marvina Duckscha. Tyle że jego uderzenie zostało wykluczone po minimalnym spalonym. W ofsajdach remis, ale w golach Werder miał wciąż 0:2.

Ta marginalna decyzja przeciwko nim zdawała się odebrać cały wiatr z żagli gospodarzy, którzy walczyli o przebicie się przez obronę Leverkusen, gdy mecz wszedł w końcową fazę. Rywalizacja o punkty zakończyła się, gdy Alejandro Grimaldo, najlepiej strzelający obrońca w tradycyjnej pierwszej piątce lig europejskich, zdobył trzecią bramkę dla Bayeru, całkowicie zaskakując linię obrony Bremy.

Nieposkromiona drużyna Alonso kontynuuje swój marsz w kierunku zdobycia pierwszego w historii tytułu. Bayern Monachium jak dotąd jest jednak na tyle solidny, że Leverkusen ma tylko dwa punkty przewagi nad aktualnymi mistrzami.