Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce w Aare, zwycięstwo Włoszki Brignone

Brignone okazała się najlepsza w slalomie gigancie
Brignone okazała się najlepsza w slalomie giganciePAP
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata rozegranym w szwedzkim Aare. Zwyciężyła Włoszka Federica Brignone.

Drugie miejsce ze stratą 0,33 s zajęła prowadząca po pierwszym przejeździe Szwedka Sara Hector, a trzecie liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcarka Lara Gut-Behrami – strata 0,40 s.

Po pierwszym przejeździe Gąsienica-Daniel była sklasyfikowana na 28. pozycji, do prowadzącej Hector traciła 4,17. W drugim Polka pojechała lepiej, uzyskała 19. czas i awansowała na 26. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Po pierwszym przejeździe mistrzyni olimpijska Hector prowadziła i miała 0,61 s przewagi nad Gut-Behrami. Trzecia była Brignone, ale jej strata do liderki przekraczała jedną sekundę.

W drugim przejeździe 33-letnia Włoszka wypadła rewelacyjnie. Uzyskała najlepszy czas 58,92, natomiast Hector zanotowała tylko 25. rezultat, gorszy o prawie 1,5 s. Mistrzyni olimpijska była wolniejsza o 0,43 od Gąsienicy-Daniel. W tej sytuacji spadła na drugie miejsce, a Gut-Behrami była trzecia. Brignone odniosła 26. zwycięstwo w karierze.

W sobotę nie startowała Amerykanka Mikaela Shiffrin, która planuje wystąpić w niedzielę w slalomie, pierwszy raz od wypadku podczas zjazdu w Cortinie d'Ampezzo.