Unia Oświęcim przedłuża finałową rywalizację, o tytule rozstrzygnie siódmy mecz

Unia Oświęcim przedłuża finałową rywalizację, o tytule rozstrzygnie siódmy meczPZHL
W piątkowy wieczór na lodowisku w Oświęcimiu odbył się szósty mecz finałowy Tauron Hokej Ligi. Re-Plast Unia Oświęcim pewnie pokonała GKS Katowice 5:0, wyrównując bilans meczów na 3-3. O mistrzostwie Polski rozstrzygnie więc niedzielny mecz w katowickiej Satelicie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30. Transmisja w TVP Sport.

12 kwietnia był bardzo udany dla gospodarzy z Oświęcimia. Musieli dać z siebie wszystko, by uniemożliwić katowiczanom świętowanie tytułu już w Małopolsce. Jak się okazało, wywiązali się z oczekiwań z nawiązką. Początkowo na tafli toczyła się wyrównana walka, ale później dominowali hokeiści z Oświęcimia

Najpierw w 11. minucie kibiców uradował Sebastian Kowalówka. Miejscowi rozkręcali się, a katowiczanie łapali kary oraz grali całkiem inaczej niż w poprzednim starciu finałowym. Po drugiej tercji było już 3:0. Bramki zdobyli Andriy Denyskin oraz Kamil Sadłocha, który w piątek obchodził 25 urodziny. Sadłocha miał także udział w kolejnym trafieniu, dokładnie podał do Krystiana Dziubińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0.

Goście nie zdołali ani razu zaskoczyć bramkarza Linusa Lundina. Sporo było w tym meczu przepychanek, twardych starć i bójek. W serii do czterech zwycięstw jest 3-3. O tytule zdecyduje siódme spotkanie.  Niedzielne starcie w Katowicach rozpocznie się o godz. 20:30 i będzie transmitowane w TVP Sport. Najszybszą relację tekstową zapewni tradycyjnie Flashscore!