11 goli padło w starciu Vancouver Canucks z San Jose Sharks w NHL

11 goli padło w starciu Vancouver Canucks z San Jose Sharks w NHLPAP
W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego hokeiści Vancouver Canucks wygrali z San Jose Sharks 7:4 i umocnili się na prowadzeniu w Konferencji Zachodniej NHL.

Ciekawie było również w Ottawie, gdzie miejscowi Senators pokonali Pittsburgh Penguins 5:4 po dogrywce.

W pierwszej tercji dwa gole dla Canucks strzelił Andriej Kuzmienko, a Sharks odpowiedzieli trafieniami Mikaela Granlunda i Tomasa Hertla. Gospodarze zwyciężyli drugą tercję 3:1, trzecią 2:1, a w całym meczu triumfowali 7:4.

Pittsburgh Penguins po dwóch tercjach przegrywali 2:4 z Ottawa Senators, lecz Drew O'Connor i Kris Letang doprowadzili do wyrównania. W dogrywce zwycięską bramkę zdobył Tim Stutzle. Senators przerwali serię sześciu porażek, lecz nadal zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej.

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy meczu Washington Capitals z Tampa Bay Lightning. Najpierw gola dla gości strzelił Luke Glendening, a potem wyrównał Anthony Mantha. Po dogrywce wciąż było 1:1. Lightning triumfowali, bo wykorzystali dwa z czterech rzutów karnych, natomiast dla Capitals trafił tylko Jewgienij Kuzniecow.