Futbol Flash: Sporting i PSV mistrzami, Liverpool nie odpuszcza, a Granada spada

Zaktualizowany
Futbol Flash:
Futbol Flash:Sporting Clube
Uwaga fanów piłki nożnej po raz kolejny skupia się na ligowych murawach, gdzie walka o tytuły w całej Europie jest na najwyższym poziomie. Aby upewnić się, że nie przegapisz najważniejszych informacji, a także uzyskać najnowsze wiadomości z wnętrzności krajowych i międzynarodowych stadionów, miej oko na Futbol Flash, który przedstawia najciekawsze wydarzenia nie tylko przez pryzmat danych.

Niedziela, 5 maja

23:29 Niespodzianka! Sporting Lizbona nawet nie grał dziś meczu, a może fetować. Nieoczkiwana porażka Benfiki 0:2 w Famalicao sprawiła, że nikt już nie może dogonić Lwów w tabeli!

23:16 Niestety, zespół Kamilów Jóźwiaka i Piątkowskiego żegna się z LaLigą. Matematyczne szanse jeszcze są, ale realnie nie ma już ratunku dla Granady. Dziś przegrała 0:3 z Sevillą w ostatnim meczu niedzieli, a ozdobą była ta indywidualna akcja Lukebakio:

22:40 W najbardziej polskim meczu tej kolejki Serie A zobaczyliśmy komplet Polaków. Wojciech Szczęsny w podstawowym składzie, Nicola Zalewski już od 46. minuty (co pod wodzą De Rossiego zdarza mu się rzadko), a Arkadiusz Milik rozegrał ostatni kwadrans. Żaden z nich nie okazał się niestety kluczowy dla spotkania Roma-Juventus, w którym wielcy rywale podzielili się golami i punktami po równo – 1:1.

21:06 Niestety, Wojciech Szczęsny już stracił czyste konto w wyjazdowym meczu Juventusu z AS Romą. Bilans Polakowi zepsuł Romelulu Lukaku, ale trudno doszukiwać się winy Szczęsnego w przypadku dobitki.

20:53 Deportivo Alaves zapewniło sobie utrzymanie w LaLidze, podczas gdy Valencia oddala się od powrotu na europejską scenę. Na Estadio Mestalla gospodarze co prawda nadawali rytm grze, ale nie byli w stanie strzelić gola, co udało się przyjezdnym.

Wynik i inne liczby meczu Valencia - Alaves
Wynik i inne liczby meczu Valencia - AlavesOpta by Stats Perform

19:57 Szanse Sebastiana Szymańskiego na drugie mistrzostwo z rzędu w dwóch różnych krajach spadają. Galatasaray rozjechało dziś Sivasspor 6:1 i rozsiada się na fotelu lidera, czekając na wynik poniedziałkowego meczu Fenerbahce w 35. kolejce.

19:55 Kawał meczu oglądali kibice na mediolańskim San Siro. Po golu samobójczym w ostatnich minutach pojedynek Milanu z Genoą skończył się remisem 3:3

19:52 Po wpadkach Lecha i Rakowa wydawało się, że droga Legii do ścisłej czołówki jest otwarta szeroko. Wystarczyło zagrać swoje z Radomiakiem… Porażka może zepchnąć Legię na szóstą lokatę już jutro, jeśli Pogoń Szczecin nie podzieli losu reszty czołowych klubów i uniesie ciężar meczu z Puszczą Niepołomice. Z tą samą Puszczą, która wiosną zatrzymała już Legię, Lecha, Śląsk i Raków. Ciekawą mamy ligę w tym sezonie, choć chyba nie w tym sensie, w jakim byśmy chcieli...

Czołówka tabeli w PKO BP Ekstraklasie przed poniedziałkowym meczem Pogoni
Czołówka tabeli w PKO BP Ekstraklasie przed poniedziałkowym meczem PogoniFlashscore

19:36 Bayer Leverkusen robi swoje już nie w końcówce - mecz z mocnym Eintrachtem Frankfurt zaczął się dobrze, od gola Granita Xhaki już w 12. minucie. I choć gospodarze wyrównali, to potem było tylko lepiej. Aptekarze wykorzystali wszystkie słabości i wywożą komfortowe 5:1 z Frankfurtu.

19:31 W Ekstraklasie bez zmian – faworyci znów rozbici. Po czerwonej kartce Bartosza Kapustki już w 5. minucie wicemistrzowie Polski polegli aż 0:3 z Radomiakiem. Mecz był bolesny do oglądania aż do otwarcia wyniku przez Zielonych w 66. minucie. Później cierpieli już tylko kibice jednej z drużyn, za to naprawdę mocno. Zapraszamy na podsumowania wszystkich niedzielnych meczów Ekstraklasy.

Składy i noty Flashscore za mecz Legia - Radomiak
Składy i noty Flashscore za mecz Legia - RadomiakFlashscore

19:27 Liverpool w godzinę zdobył aż cztery gole przeciwko Tottenhamowi. Bezradne Koguty obudziły się za późno, by wszystkie straty odrobić

17:11 Hellas Verona sensacyjnie ogrywa Fiorentinę 2:1 i ucieka od strefy spadkowej, psując Violi europejskie plany. Dawidowicz i Świderski weszli z ławki w drugiej połowie. W równoległym meczu Empoli-Frosinone bramki nie padły, co przybliża gospodarzy do ligowego ogona. Bardzo solidny mecz rozegrał Bartosz Bereszyński, Szymon Żurkowski wszedł na 20 minut, ale nie przechylił szali na korzyść Empoli.

17:06 Brighton skutecznie zaskoczyło Aston Villę, wygrywając 1:0 po dobitce rzutu karnego w końcówce. Matty Cash wszedł po 25 minutach gry, zastępując kontuzjowanego Morgana Rogersa, a Jakub Moder zaliczył symboliczne minuty na finiszu spotkania.

17:02 Łukasz Fabiański może odetchnąć z ulgą, że to nie on stał między słupkami. Chelsea rozstrzelała West Ham aż 5:0, i to pomimo aż dziewięciu udanych interwencji Areoli w bramce!

17:01 Korona niepocieszona – tak można podsumować mecz Złocisto-Krwistych z Piastem Gliwice. Piastunki wyszły na niespodziewane prowadzenie w swojej pierwszej akcji i do końca meczu gospodarze zdołali tylko odrobić stratę, by zremisować 1:1. Kielce pozostają w czerwonej strefie.

Korona wciąż realnie zagrożona spadkiem
Korona wciąż realnie zagrożona spadkiemFlashscore

15:58 Real Betis coraz bliżej kolejnego sezonu na europejskiej arenie. Mecz z Osasuną ułożył się dobrze, ponieważ gospodarze w Pampelunie już od 26. minuty grali w osłabieniu po stracie Jona Moncayoli. Ayoze Perez otworzył wynik w 41. minucie, a tuż przed przerwą zamknął go Pablo Fornals. Betis jest siódmy (miejsce w Lidze Konferencji), ale do szóstego (miejsce w Lidze Europy) Sociedadu traci tylko dwa oczka.

Sytuacja Betisu w tabeli
Sytuacja Betisu w tabeliFlashscore

14:38 Cagliari coraz bliżej utrzymania. Co prawda prowadzenia nad Lecce nie udało się utrzymać po czerwonej kartce dla Gaetano, ale remis 1:1 jest nie do pogardzenia w obecnych okolicznościach. Chwilowo Sardyńczycy trzymają się 14. miejsca, Mateusz Wieteska rozegrał całą drugą połowę.

14:31 Dwa szybko (i bardzo szczęśliwie) zdobyte gole wystarczyły Warcie Poznań, by w Grodzisku Wielkopolskim pokonać Widzew Łódź 2:1. Z 37 punktami Zieloni są już o krok od gwarancji utrzymania.

14:14 W sobotę tytuł mistrzowski świętowali w Madrycie, a niedzielę zaczynamy od fety w Eindhoven. PSV zaliczyło wyjątkowo dobry sezon i po wygranej 4:2 ze Spartą Rotterdam jest już poza zasięgiem Feyenoordu. Mają jednak o co walczyć: jeśli wygrają dwa ostatnie spotkania, zaliczą najlepszy wynik punktowo-bramkowy w historii Eredivisie.

Sobota, 4 kwietnia

23:28 Atletico zapewniło sobie czwarte miejsce gwarantujące grę w Lidze Mistrzów dzięki zwycięstwu 1:0 nad Realem Mallorca w meczu 34. kolejki La Liga. Rodrigo Riquelme strzelił jedynego gola w piątej minucie spotkania. Nie przeszkodził mu w tym kapitan gospodarzy Antonio Raíllo, który zaliczył swój 250. występ dla rywali i pod tym względem awansował na czwarte miejsce w historii klubu. Wyspiarze przedłużyli swoje oczekiwanie na zwycięstwo do pięciu meczów.

Czołówka tabeli LaLiga
Czołówka tabeli LaLigaFlashscore

23:06 Dziś przypada 75. rocznica katastrofy lotniczej na wzgórzu Superga w Turynie. Zginęła w niej m.in. cała drużyna Torino FC, która przez pięć wcześniejszych sezonów był mistrzem Włoch. Obchody połączone są z rozpoczynającym się właśnie wyścigiem Giro d'Italia, którego pierwszy etap prowadził przez słynne wzgórze. Jego zwycięzca - Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez - otrzymał okolicznościową różową koszulkę lidera z napisem "Solo il Fato li vinse" - "tylko los ich pokonał".

22:03 Lucas Hernandez przeszedł w sobotę operację. Francuski obrońca PSG zerwał więzadła kolanowe podczas środowego półfinału Ligi Mistrzów w Dortmundzie i będzie wyłączony z gry przez co najmniej sześć miesięcy.

20:52 Manchester City potwierdził swoją rolę faworyta w 36. kolejce Premier League, pokonując Wolves 5:1 przed własnymi kibicami. Mecz zaczął przeradzać się w solowy popis Erlinga Haalanda w 12. minucie, gdy wykorzystał rzut karny. Norweski snajper skompletował następnie hat-tricka jeszcze przed przerwą, a po zmianie stron dołożył swoją 25. bramkę w bieżącym sezonie ligowym, tworząc pięciobramkową przewagę w ligowej tabeli nad rywalami. Tym samym The Citizens zbliżyli się do czołówki o jeden punkt, odnosząc szóste zwycięstwo z rzędu.

20:32 Real Madryt oficjalnie mistrzem Hiszpanii, Girona po spektakularnej wygranej 4:2 z FC Barceloną zagra w Lidze Mistrzów. Co za wieczór z LaLiga!

Na cztery kolejki przed końcem sezonu Królewscy po rocznej przerwie są pewni zakończenia rozgrywek LaLiga na szczycie tabeli. Był tego bliski po popołudniowej wygranej 3:0 nad Cadiz, ale dopiero porażka Barcelony dała mu pewność 36. tytułu mistrzowskiego. Blaugrana dwukrotnie prowadziła w tym sezonie z Gironą, ale załamała się w ciągu 10 minut drugiej połowy, tracąc trzy gole i przegrywając 2:4. Nie mają już szans na wyprzedzenie swoich arcy rywali w dalszej części sezonu.

19:07 AS Monaco pokonało zajmujące ostatnie miejsce Clermont 4:1. Siłą napędową książęcego klubu był Wissam Ben Yedder, który tydzień temu w porażce z Lyonem zakończył niemal trzymiesięczną passę bez strzelonej bramki. Tym razem asystował przy trafieniu Breela Embolo, a po zmianie stron zapewnił gospodarzom 14. i 15. bramkę w sezonie. Les Lanciers wrócili tym samym na ziemię po obiecującej wygranej w ostatniej kolejce, tracąc definitywnie możliwość ratunku i są cztery punkty od miejsca barażowego.

18:19 Real Madryt jest coraz bliżej tytułu LaLiga po rutynowym zwycięstwie 3:0 nad Cadiz. Wszystko inne niż wygrana Barcelony z Gironą tego wieczoru zapewni trofeum drużynie Carlo Ancelottiego.

Więcej o meczu tutaj.

Statystyki meczu Real Madryt - Cadiz CF
Statystyki meczu Real Madryt - Cadiz CFOpta

16:31 Birmingham solidnie zakończyło sezon w Championship, zdobywając osiem punktów w czterech ostatnich meczach, ale wciąż spada do League One. Nawet sobotnia wygrana 1:0 nad Norwich nie wystarczyła, gdyż spadkowi rywale Plymouth, Sheffield Wednesday i Blackburn również wygrali swoje spotkania. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Krystian Bielik.

16:15 Real Sociedad pokonał Las Palmas 2:0 w meczu 34. kolejki La Liga, ponosząc siódmą porażkę z rzędu. W 33. minucie Alex Suárez wbił piłkę do własnej siatki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Sheraldo Becker zdobył swoją drugą ligową bramkę po transferze z Unionu Berlin. Gospodarze umocnili się na szóstym miejscu w tabeli.

Statystyki meczu Real Sociedad - Las Palmas
Statystyki meczu Real Sociedad - Las PalmasFlashscore

15:32 W drugiej połowie musieli się trochę napocić, ale ostatecznie Arsenal odniósł kolejne imponujące zwycięstwo, pokonując Bournemouth 3:0 i powiększając swoją przewagę na szczycie Premier League do czterech punktów. To był ogólnie świetny występ The Gunners przeciwko drużynie znajdującej się w dobrej formie, z bramkami Bukayo Saki, Leandro Trossarda i Declana Rice'a. Czas na Manchester City...

15:24 Ipswich, które przed rokiem grało na trzecim poziomie w Anglii, zakończyło drugi sezon z rzędu z awansem. W ostatniej kolejce Championship do powrotu do Premier League po 22 latach wystarczył remis, ale Tractor Boys nie pozostawili nic przypadkowi i pokonali u siebie Huddersfield 2:0.

14:21 Pomocnik Miralem Pjanić nie zagra już w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Po 16 latach, 115 startach i 17 golach oficjalnie pożegnał się z drużyną narodową, z którą nie zakwalifikował się do mistrzostw Europy. Kadra będzie musiała zmierzyć się z jesienną Ligą Narodów bez jednego z najlepszych zawodników w historii kraju.

13:38 Sobota i niedziela to mnóstwo ciekawych meczów w wielu dyscyplinach. W naszych redakcyjnych przewidywaniach zwróciliśmy uwagę na te z udziałem naszych rodaków.

13:17 Po fiasku związanym z zatrudnieniem Ralfa Rangnicka Bayern zwrócił uwagę na Julena Lopeteguiego. Były trener reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt jest bez kontraktu po zakończeniu ostatniego roku w Wolves. Sky i Bild poinformowały o zainteresowaniu Bawarczyków szkoleniowcem, który wygrał Ligę Europy z Sevillą w 2020 roku. BBC poinformowało, że rozmowy z trenerem prowadzi też West Ham United, z którym po sezonie może pożegnać się David Moyes.

12:18 Here we go! Thiago Silva, który niedawno ogłosił, że po sezonie opuści Chelsea, podpisał kontrakt z brazylijskim Fluminense. Wszechstronny środkowy obrońca powróci do ojczyzny jako wolny agent i ma podpisać kontrakt do 2026 roku.

12:15 Alberto Gilardino powinien pozostać trenerem FC Genoa. Według doniesień z Półwyspu Apenińskiego, obie strony doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia jego kontraktu do 2026 roku.

12:03 Athletic zakończył wczorajszy mecz z Getafe (2:0) bez dwóch zawodników. Baskijska drużyna otrzymała dwie czerwone kartki w meczu po raz pierwszy od sezonu 2010-11 (także dwie przeciwko Deportivo La Coruña w styczniu 2011) i 10. raz ogólnie w LaLiga w tym stuleciu.

11:43 Brighton jest łączone z odejściem menedżera Roberto De Zerbiego, ale może do tego nie dojść. "Chciałbym zostać w Brighton, kocham moich zawodników, kocham to miasto, kocham klub i kibiców" - powiedział de Zerbi w wywiadzie dla Sky Sports. "Jeśli jestem szczęśliwy, to żaden klub nie zmusi mnie do zmiany drużyny. Chcę zachować swoją pasję" - dodał 44-letni strateg.

11:31 Luton Town zdołało wyrównać swój rekord Premier League dzięki wczorajszemu remisowi 1:1 z Evertonem. Beniaminek strzelił gola i stracił bramkę w 29 z 36 meczów w angielskiej ekstraklasie, co jest wspólnym rekordem wszystkich drużyn w rozgrywkach wraz ze Swindon Town w sezonie 1993/94 i Southampton w sezonie 1994/95.