Efektowny piąty półfinał PHL na korzyść GieKSy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Efektowny piąty półfinał PHL na korzyść GieKSy
Efektowny piąty półfinał PHL na korzyść GieKSy
Efektowny piąty półfinał PHL na korzyść GieKSy
PZHL
W rywalizacji o finał Polskiej Hokej Ligi robi się coraz goręcej. GKS Katowice wygrał po dogrywce w hali przeciwników z Krakowa. Mistrzom Polski brakuje już tylko jednego meczu do zwycięstwa.

Piątkowy piąty mecz półfinałowy pomiędzy Comarch Cracovią a GKS Katowice nie zaczął się najlepiej dla gospodarzy. Na 17 sekund przed końcem pierwszej tercji Hampus Olsson z zespołu przyjezdnych strzelił pierwszą bramkę, choć to krakowianie mieli więcej okazji na uzyskanie przewagi.

Początek kolejnej odsłony należał jednak do Pasów, bo nie minęła minuta, a miejscowi cieszyli się razem ze swoimi kibicami z gola. Autorem celnego trafienia był Roman Rac. Odpowiedź GieKSy była szybka, gdy w 23. minucie Teemu Pulkkinen wpisał się na listę strzelców. I dalej trwała wymiana cios za cios.

Grzegorz Pasiut podwyższył wynik na 3:1, a Mico Luoto zaskoczył Johna Murray'a. Druga tercja zakończyła się więc rezultatem 2:3. W decydującej odsłonie znowu kibice oglądali sporo bramek. Pasy wyszły na prowadzenie 4:3, ale Pasiut skutecznie wykorzystał rzut karny, dając remis. W dogrywce błysnął Bartosz Fraszko, który dopiero niedawno wrócił do drużyny po chorobie.

Wyniki dotychczasowych meczów GKS-u Katowice i Cracovii
Flashscore

Teraz GKS Katowice jest bliższy awansu do finału. Drużynie brakuje tylko jednego zwycięstwa. Kolejne starcie w tej parze odbędzie się w niedzielę o 17:00 na lodowisku Satelita w Katowicach. Z kolei w sobotę (18:00) odbędzie się piąty mecz w parze Tauron Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy. W tej parze stan rywalizacji to 2:2.