Cracovia umacnia się na czele PHL po pokonaniu Unii

Cracovia umacnia się na czele PHL po pokonaniu UniiPZHL
Typowo piłkarski wynik i dramaturgia w Krakowie – Unia w końcówce uległa Cracovii 1:2 i powrót na fotel lidera oddala się od oświęcimian.

39. kolejka Polskiej Hokej Ligi miała odpowiedzieć na pytanie, czy Cracovia obroni się na pierwszym miejscu w tabeli. Mecz nie dostarczył wielu bramek, za to trzymał w napięciu do końca.

W pierwszą tercję starcia Cracovia-Unia lepiej weszli gospodarze, którzy w 9. minucie strzelili pierwszego gola. Na niespełna minutę przed końcem Ahopelto wyrównał, by następnie przez ponad 35 minut nie padła żadna kolejna bramka. Dopiero w 16. minucie ostatniej tercji Wronka podał do Polaka, a ten dał Pasom wygraną i powiększył przewagę nad wiceliderem w tabeli.

Bardzo zacięte starcie obserwowali kibice na Jastorze, gdzie JKH walczył z KH Energa Toruń. Po 60 minutach było 3:3. W dogrywce bramki nie padły i o wyniku decydowały rzuty karne. W serii najazdów lepsi okazali się goście.

Na lodowisku w Sosnowcu miejscowi dobrze grali do 25. minuty, prowadzili wtedy 3:0. Jednak w drugiej tercji role odwróciły się. Ta odsłona gry zakończyła się wynikiem 4:1 dla gości z Sanoka. Ostateczne przyjezdni wygrali 4:3.

W meczu GKS Tychy – Podhale Nowy Targ nie było niespodzianki, chociaż Szarotki pierwsze zdobyły bramkę w tym spotkaniu