Boston Briuns lepsze od New York Islanders. "Misie" umacniają się na prowadzeniu

Trent Frederic cieszący się z zespołem po golu na 4:1
Trent Frederic cieszący się z zespołem po golu na 4:1AFP
New York Islanders przegrali u siebie z najlepszym zespołem Konferencji Wschodniej. Boston Bruins wygrali 4:1 i zanotowali 35. zwycięstwo w obecnym sezonie.

Oba zespoły przystępowały do tego starcia w odmiennych nastrojach. Boston Bruins są liderem Konferencji Wschodniej, a New York Islanders zajmuje dziewiąte miejsce, jednak ich forma jest bardzo słaba. Przed tym meczem wygrali tylko jedno z ostatnich sześciu spotkań.

Po pierwszej tercji wynik był bardzo zaskakujący. Gospodarze trafili do siatki w 16. minucie, goście nie zdołali odpowiedzieć i Islanders prowadzili 1:0. Na listę strzelców wpisał się Zach Parise

Po krótkiej przerwie hokeiści wrócili do gry i odmieniła się gra Bostonu. Strzelili w tej tercji dwa raz i wszystko wróciło do normy. Trafienia zaliczyli Charlie McAvoy i Derek Forbort

Trzecia odsłona gry przyniosła podwyższenie prowadzenia. Sześć minut po rozpoczęciu do siatki trafił Brad Marchand, a dziesięć minut później wynik meczu ustalił Trent Frederic. Mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Boston Bruins jest zdecydowanym liderem Konferencji Wschodniej.